Blog internetowy

wiele ciekawych wpisów

Czy faktycznie restauracja to dobry interes?

Wiele osób pragnie otworzyć restaurację – jednak pewnie każdy się orientuje, iż założenie lokalu to spory wydatek. Poza tym, generalnie sytuacja jest taka, że lokale gastronomiczne padają częściej, aniżeli firmy funkcjonujące w jakichś innych branżach. No cóż, to naprawdę nie powinno oznaczać, iż w każdym przypadku jesteśmy tak jakby skazani na ogłoszenie bankructwa. Jeżeli właśnie tak rozumujemy, w sumie nie powinniśmy otwierać restauracji. To nie ma sensu! Pozytywne podejście to podstawa, pracownicy i goście umieją to bardzo dobrze wyczuć.
- odnajdź odpowiednią niszę. A więc choć nadal kuchnia polska albo włoska są w Polsce niezmiernie popularne, to jednak fakty są takie, iż bez dwóch zdań warto rozglądać się za nieco bardziej niszowymi typami. Być może kuchnia rosyjska bądź skandynawska są OK?
- nigdy nie oszczędzaj na jedzeniu. I tak narzut na potrawach jest spory, toteż nie ma większego sensu dawać porcji jak dla kilkuletniego dziecka. Nie chodzi tutaj o zapychanie żołądka, przecież nie o to się rozchodzi w jedzeniu, ale nierzadko jest tak, że potrawy są śmiesznie nieduże.

Inne wpisy:

Categories: Inne

Comments are closed.